Children's Program

Polska Szkoła Sobotnia im. Edmunda Strzeleckiego w Endeavour Hills

Polska Szkoła Sobotnia im. Edmunda Strzeleckiego w Melbourne jest nowoczesną, niezależną i przyjazną placówką oświatową. Obecnie liczy ponad 85 studentów i jest największą polską szkołą sobotnią istniejącą w Australii. Prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat i mieści się w doskonale wyposażonej St. Paul Apostle South Primary School w Endeavour Hills. 

Nasi uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu języka polskiego, literatury i kultury polskiej oraz religii, geografii i historii Polski. Uczą się również o polskich tradycjach i zwyczajach narodowych. Wartościowym elementem naszego programu nauczania są różne konkursy tematyczne organizowane we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz telekonferencje, w których biorą udział uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół m.in. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 im. Pawła Edmunda Strzeleckiego w Warszawie.

Kółka zainteresowań oraz imprezy okolicznościowe takie jak Dzień Rodziny, Dzień Sportu, Pasowanie na Ucznia, Akademie poświęcone różnym ważnym wydarzeniom historycznym np. Uchwalenie Konstytucji 3 Maja czy Odzyskanie przez Polskę Niepodległości, wzbogacają naszą niecodzienną ofertę edukacyjną. Szkoła posiada również własny program stypendialny znany jako ‘Piotrus Scholarship’, ustanowiony ku pamięci jednego ze studentów, który odszedł z naszej wspólnoty w 2017 r. Od 2017 r. w ramach stypendium, finansowanego ze środków prywatnych, nagrody pieniężne otrzymało ponad 38 studentów.

Z okazji Virtual Polish Festival @ Federation Square, zapraszamy do obejrzenia naszych wspomnień festiwalowych i zapoznania się z nasza szkołą.

 

 

The Edmund Strzelecki Melbourne Polish School is located in South-East Melbourne, in Endeavour Hills.

The school motto is: Learning for our future, not for school.

School goals: Positive, secure and stimulating environment in which everyone feels valued and respected;  Progressive and cumulative opportunities for students to promote the Polish culture, traditions and history within the curriculum; Educating children to become young bicultural bilingual Australian citizens and adults, who will continue to learn and thrive in ever-changing world.
School vision

The Edmund Strzelecki Melbourne Polish School aims to provide students with sound written and verbal Polish language skills. We also endeavour to promote the culture, traditions and history within the curriculum so that students have a strong connection to the Polish heritage. Although, one of the most important tasks in the design of our educational program is to preserve the cultural traditions of our own country, we also strive to promote cohesion within diversity of our multicultural society. The purpose of the school is to educate children to become young bicultural bilingual Australian citizens and adults who will continue to learn and thrive in ever-changing world.