Children's Program

Polska Szkoła Sobotnia im. Tadeusza Kościuszki w South Melbourne

Jesteśmy jedną z najstarszych szkół na terenie Australii. Istniejemy już od 1956 roku pod patronatem Federacji Polskich Organizacji w Wiktorii.

Lekcje są prowadzone w sobotę w godzinach popołudniowych od 12.30 do 3.30, dzięki czemu dzieci mogą uczestniczyć w innych porannych zajęciach pozalekcyjnych. Nasi nauczyciele są pełni energii i z poświęceniem wykonują swoją pracę. Razem z Komitetem Rodzicielskim starają się, aby zajęcia były ciekawe i bogaciły wiedzę dzieci. Pragniemy, żeby nauka języka polskiego była przyjemnością i pasją, w czym pomaga nam pedagogika zabawy.

W naszej szkole panuje rodzinna atmosfera, wspólnie obchodzimy święta, oraz organizujemy wyjścia szkolne oraz pokazy i prezentacje. Liczba uczniów w klasach nie jest wysoka, co umożliwia dobry kontakt nauczyciela z uczniami. W ramach zajęć szkolnych prowadzone są zajęcia muzyki. Mamy urozmaicony repertuar składający się z tradycyjnych polskich piosenek ludowych oraz “hitów” z ostatniej chwili. Dbamy o poprawną wymowę, naukę czytania, a także o poszerzenie ogólnej wiedzy o Polsce. Dzieci w starszej klasie poznają elementy historii i geografii Polski.

Po lekcjach, w naszej szkole odbywają się zbiórki Skrzatów i Zuchów dla dzieci zainteresowanych dodatkowymi zajęciami. Przy szkole jest park-miejsce gdzie dzieci podczas przerw lubią wybiec, pokopać piłkę, czy pohuśtać się.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszych wspomnień z Polish Festival @ Federation Square!

 

 

Tadeusz Kosciuszko Polish School of Sth Melbourne is one of the eldest Polish schools in Australia, in operation since 1956. The school works under the auspices of the Polish Community Council of Victoria and has energetic and committed teachers and parents who work together to instill pride and passion of the Polish language, culture and music. The classes are small in size and this proves to be very favourable for student-to-teacher ratio. Lessons are held on Saturdays in early afternoon so as to give children an opportunity to complete their morning sporting and other commitments. Once the lessons are finished for the day, many children stay on and attend Polish Scouting gatherings. As the school is located next to a park, this provides a wonderful opportunity for outside activities and ball games.

We cordially invite you to see our memories from the Polish Festival @ Federation Square!